Nejlepší místa k návštěvě v České republice mimo Prahu

Když většina lidí myslí na Českou republiku, myslí na Prahu – a to z dobrého důvodu. Praha je naprosto úžasné město plné neuvěřitelné architektury, vynikajícího jídla a tolika historie. Ale Česká republika je mnohem víc než jen Praha! Pokud se chcete dostat mimo vyšlapané cesty a prozkoumat trochu víc z toho, co tato země může nabídnout, zde jsou některá z nejlepších míst k návštěvě v České republice mimo Prahu.

Český Krumlov :

Český Krumlov je malé město ležící v Jihočeském kraji v České republice. Často se jí říká „mini-Praha“ kvůli její podobnosti s hlavním městem – včetně hradu tyčícího se na kopci v centru města. Český Krumlov je ale mnohem uvolněnější a okouzlující než Praha, a proto je ideálním místem k odpočinku na několik dní. Určitě si prohlédněte zámecký areál, projděte se malebnými uličkami a projeďte se lodí po Vltavě.

Karlovy Vary:

Karlovy Vary jsou lázeňské město ležící v západočeském kraji České republiky. Je známá mnoha minerálními prameny, které se po staletí využívají pro své léčivé vlastnosti. Karlovy Vary jsou perfektním místem k relaxaci a načerpání nových sil, se spoustou lázeňských zařízení a hotelů Thermal, které nabízejí procedury a terapie s využitím místních pramenů. Samotné město je také docela pěkné, s řadou krásných kostelů a dobře zachovalou architekturou.

České Budějovice :

České Budějovice jsou největším městem Jihočeského kraje v České republice. Nejvíce se proslavil světově proslulým pivem Budějovický Budvar. Ve městě totiž sídlí vůbec první Budějovický pivovar, který je v provozu již od roku 1785! České Budějovice jsou také skvělým místem, kde můžete ochutnat tradiční česká jídla, jako je svíčková na smetaně a koláče.

Pokud chcete prozkoumat jinou část České republiky, nezapomeňte si tato místa přidat na svůj seznam!

hladis.eu